Naši alumni članovi
Naš bivši student Dino Pečenjev dobitnik je nagrade i zvanja ELITE Applications Engineer, koju je preuzeo u Nashvilleu, SAD. Nagrada kolegi Pečenjevu stigla je nakon nekoliko godina upornoga rada, a sve je krenulo upisom studija Motorna vozila koji je završio prije tri godine. Kako bi upotpunio svoje znanje sa CAD alatima, Dino se kontinuirano obrazuje i stručno usavršava. Položio je do sada brojne certifikate proizvođača Dassault Systèmes SolidWorksa i time 2022. zaslužio preporuku IPC-a (Industry Process Consultant) za nagradu ELITE Applications Engineer. Nagradu i zvanje ELITE Applications Engineer Dino, kao Certified Solidworks Expert, preuzeo u Nashvilleu, Tennesee tijekom konferencije 3DEXPERIENCE WORLD 2023. Konferencija je bila izvrsna prilika za susrete sa svjetskim stručnjacima i tvrtkama iz toga području.
Dino Pečenjev danas je zaposlen u tvrtki Strojotehnika d.o.o. koja je zastupnik za SOLIDWORKS© CAD programsko rješenje za Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu te radi na Veleučilištu Velika Gorica kao stručni suradnik u području 3D tehnologija
Nika Markoč, naša je bivša studentica koja je sudjelovala u misiji hrvatskog modula za urbano traganje i spašavanje u Turskoj, nakon strašnoga potresa u kojemu je, procjenjuje se, život izgubilo oko 40 tisuća ljudi. „Zahvaljujući studiju Krizni menadžment, stečena znanja i vještine koriste mi u mom poslu. Za vrijeme studija imala sam priliku sudjelovati i na brojnim vježbama Civilne zaštite u suradnji s Ravnateljstvom civilne zaštite koje su također pridonijele mojoj spremnosti kako za redovne poslove u Ravnateljstvu civilne zaštite čiji sam sada djelatnik tako i za ovakve međunarodne misije”, rekla nam je Nika.
Matic Vogrič, naš je bivši student optometrije iz Slovenije te je i naše studente upoznao sa svojim aplikacijama za trening vida pod nazivom Smart Optometry i Amblyoplay.
Matic je studiranje započeo u engleskom Leedsu, gdje je diplomirao Ophtalmic dispensing a na VVG-u je 2015. obranio završni rad na temu Testiranje vida na elektroničkim uređajima iz čega je proizašla aplikacija Smart Optometry koja danas ima 30.000 korisnika diljem svijeta, od optometrista, oftalmologa i optičara, te otvara tvrtku pod istim imenom. Diplomski studij završio je u Alenu u Njemačkoj. Nakon toga dolazi na ideju za izradu nove aplikacije za trening vida – Amblyoplay.
Nekadašnji student našeg Veleučilišta, Anđelko Markulin prošao je zahtjevna testiranja i prije desetak godina dobio posao u Europskom parlamentu.
Student prve generacije studenata na našem Veleučilištu, Anđelko Markulin, podijelio je sa sadašnjim studentima svoju uspješnu priču iz pozicije Major ICT Incident koordinatora u Europskom parlamentu. Studentima i profesorima Anđelko je na vrlo zanimljiv način, kroz prezentaciju „Imate li kompetencije koje se traže u EU?“ predstavio ključne faktore svoje iznimno uspješne karijere. Kolega Markulin, student prvog naraštaja VVG-a i ponosni vlasnik našeg indexa broj 000007 nekoliko je puta bio u ulozi gosta predavača našim studentima.
Lalina kuća – raj za djevojčice (može i za odrasle cure)
Marko je osmislio i dao se u izradu zanimljivog projekta Lalina kuća – minijaturnih kućica za lutke, sa svim popratnim namještajem i ostalim lijepim detaljima koji čine ugodan dom, a o kojima sanjaju mnoge djevojčice
Mali neuspjeh može stvoriti veliki uspjeh. Ovo je upravo takva priča. Marko Grgar završio je specijalistički studij upravljanja logističkim sustavima i procesima na Veleučilištu Velika Gorica. Imao je posao i izgubio ga. Baš kao i mnogi drugi. Tada je došlo do jednog susreta i jednog razgovora i nastala je jedna prelijepa priča…..
-Mirna, kolegica s kojom danas proizvodim Lalinu kuću, željela je kupiti kuću za lutke no u trgovinama nije pronašla što bi joj se svidjelo i što bi bilo zanimljivo djetetu. Pokušali smo tada napraviti kuću kao vjernu repliku stvarnog doma, sa setovima namještaja koji se mogu raspoređivati po prostorijama. Na prvoj Lalinoj kući radili smo puna tri mjeseca. Nekada nam je trebalo nekoliko dana za samo jedan detalj namještaja-, ispričao je Marko o svojim počecima rada na projektu.
Lalina kuća je zamišljena i napravljena kao prikaz stvarnog doma. Izrađuje se od drveta, obojena je neškodljivim bojama te učvršćena ljepilom i vijcima. Na kućici nema oštrih rubova, niti sitnih dijelova koji bi se mogli lako otkinuti. Sve je prilagođeno tome da dijete po svom izboru može rasporediti namještaj u prostorijama te poticati vlastitu kreativnost.
Lalina kuća dolazi sastavljena i nakon otvaranja je spremna za igru. Dimenzionirana je u omjeru 1:6 (Barbie scale) što znači da je svaka prostorija i namještaj prilagođen lutkama visine 30-ak cm. Ima šest prostorija: spavaće sobe, kupaone, blagovaone, dječje sobe, kuhinje i terase. Svaka prostorija sadrži određeni set namještaja.
-Ne postoje upute kako se igra s Lalinom kućom, a uvjerili smo se do sada da se dječja mašta ostvaruje na bezbroj načina-kaže Marko, koji Lalinu kuću proizvodi ručnim alatom pa mu danas za izradu jedne takve kućice treba oko dva tjedna. To, kaže, nije problem, jer postoji jaka želja, motiviranost i ambicija. S projektom Lalina kuća Marko se prijavio na Kickstarter gdje će predstaviti projekt i pokušati prikupiti sredstva potrebna za nabavku CNC stroja koji bi olakšao proces piljenja i izrade spojeva. A onda, tko zna gdje će našem Marku biti kraj…..
Naš alumni Gašper Mihael Mišetić iz Slovenije završio je na VVG-u studij Održavanje zrakoplova. Studij je upisao 2017. i praksu potražio u firmi Bombardier u Linzu. „Naime, jedan njihov dio se odijelio i nastala je nova tvrtka AMX Support. Bez razmišljanja sam ovdje prihvatio ponudu za posao i postao njihov prvi maintenance planner. Početo sam raditi 1. ožujka 2021. U to vrijeme bilo nas je 9-oro zaposlenih, 6 tehničara na tri linijske postaje -u Nici u Francuskoj, London Lutonu i Linzu u Austriji, rekao je Gašper i dodao kako bez studija koji je završio u Velikoj Gorici vjerojatno ne bih bio gdje je sada.
„Svima koji ste zainteresirani i imate želju raditi u zrakoplovstvu i ako vas to doista zanima, nemojte odustati. Ako imate želju za praksom ili za radom slobodno uzmite u obzir i našu tvrtku AMX Support GmbH koja je dosad jako zadovoljna studentima koji su došli s VVG-a, zaključuje Gašper Mihael.
Andrijana Dević bivša je studentica VVG-a koja je pronašla posao u austrijskoj tvrtki Urbe Aero GmbH. Nakon studija održavanja zrakoplova Andrijana je svoju životnu i poslovnu sreću potražila u Austriji. I uspjela. „Za vrijeme studija sam radila stručnu praksu u firmi Aero Standard d.o.o. u kojoj sam nakon studija nastavila volontirati nekoliko mjeseci. Za to vrijeme sam slala otvorene molbe posvuda po HR, Europi i svijetu na mjesta za koja sam našla na internetu, čula od ljudi, posvuda.
Jedni od rijetkih koji su odgovorili bila je firma Urbe Aero GmbH, koja se tada još zvala Diamond Maintenance GmbH.“, rekla nam je Andrijana, zadužena da su sve važne publikacije (AD-note, Servisni bilteni, Priručnici održavanja itd.) bitne za zrakoplove na kojima rade, na aktualnom statusu. Zbog zrakoplovnog obrazovanja i dovoljno (najmanje 1 godina) radnog iskustva u zrakoplovstvu, Andrijana je stekla i niz drugih ovlaštenja unutar firme i u službenim knjigama firme (MOE, CAME). To se odnosi na uredske(CAMO) i hangarske poslove.
Pokaži mi, možda ću zapamtiti.
Uključi me i ja ću naučiti.
B. Franklin